Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą
sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Kas yra fotoepiliacija ir kaip tai veikia?

Paskelbė admin 2017/03/06 0 Komentaras (-ai)

Kas yra fotoepiliacija ir kaip tai veikia?

Intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ – angliškai:  Intense Pulsed Light IPL ) technologija – fotoepiliacija

Intensyvios pulsinės šviesos šaltinių panaudojimas plaukų šalinimo procedūroms yra jau seniai naudojama ir plačiai išplėtota technologija, vadinama fotoepiliacija. Jos efektyvumas įrodytas ilgalaikiais klinikiniais tyrimais, kurie patvirtino, kad tai – saugus ir efektyvus nepageidautinų plaukų šalinimo būdas.

 

Plaukų šalinimas šviesa grindžiamas selektyviosios fototermolizės teorija, kai optinė energija naudojama plauko augimui sustabdyti. Plauko stiebas pasisavina šviesos energiją ir paverčia ją šiluma. Į audinį patenkančią optinę energiją daugiausia pasisavina plauko stiebo pigmentas, o oda ir aplinkiniai audiniai lieka nesušildyti. Melaninas – tai plauko stiebo pigmentas, atsakingas už šviesos pasisavinimą. Patekusi į pigmentą, intensyvi pulsinė šviesa virsta šiluma, kuri sunaikina plauko svogūnėlį, todėl plaukeliai nebeatauga labai ilgą laiką. Kuo daugiau plaukuose melanino (t.y., kuo tamsesni plaukai), tuo daugiau šviesos gali būti pasisavinama ir tuo veiksmingesnis yra šviesos poveikis šalinant plaukus.

Technologija panaši į depiliaciją lazeriu, tačiau fotoepiliacijos metu yra skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai (skleidžiamo šviesos impulso bangos spektras yra nuo 400nm iki 1200nm), todėl gydymas laikomas saugesniu.

Norint geriau suvokti, kaip veikia fotoepiliacijos technologija, reikia suprasti plauko augimo ciklo įtaką. Kiekvieno plauko augimo ciklas turi tris fazes:  augimo, regresijos ir ramybės. IPŠ paveikia ir pašalina tik augimo fazėje esančius plaukus. Kadangi tik 20 - 30 procentų plaukų vienu metu yra augimo fazėje, todėl, norint pasiekti ilgalaikį efektą, IPŠ procedūra turi būti kartojama kelis kartus. Dažniausiai pakanka 6 procedūrų. Procedūrų skaičius priklauso nuo plaukų augimo ciklo, tankio, odos spalvos, vartojamų vaistų, hormonų lygio, medžiagų apykaitos ypatumų.

Šiuo būdu galima pašalinti plaukus visose kūno vietose, išskyrus akis. Moterims dažniausiai plaukai šalinami pažastų, kojų, bikinio, viršutinės lūpos, smakro srityje, vyrams – nugaros, pečių srityje.

Pliusai. Ilgalaikis depiliacijos efektas pasiekiamas dar greičiau nei depiliacijos lazeriu metu, nes naudojami didesnį paviršiaus plotą turintys šviesos šaltiniai, todėl galima depiliuoti ir didelius odos plotus, pvz., šlaunis, krūtinę. Fotoepiliacijos procedūros yra visiškai neskausmingos, lyginant jas su depiliacija vašku ar epiliacija. Šiuo metu fotoepiliacijos technologija yra tiek ištobulinta, kad jau yra sukurti asmeninio naudojimo fotoepiliatoriai, kuriais gali naudotis ir neprofesionalai, o procedūras tapo saugios, todėl tapo įmanoma fotoepiliacija namuose.

Minusai. Kaip ir depiliacija lazeriu, ši technologija nėra efektyvi šalinant baltus ir žilus plaukus, t.y., neturinčius pigmento.

Patarimai. Prieš fotoepiliacijos procedūrą nuskuskite plaukus – tai užtikrins, kad šviesos impulso energija bus maksimaliai absorbuojama plauko svogūnėlyje.

Rašyti komentarą